Projekty
Projekty AVSI Polska
AVSI Polska aktywnie angażuje się w realizację projektów mających na celu wzmocnienie indywidualnych i zbiorowych zdolności w Polsce, z zamiarem promowania rozwoju społecznego, ekonomicznego i kulturalnego.
Nasze projekty
Wybierz projekt, klikając ikonę +, aby uzyskać więcej informacji.
Centrum Integracji Cudzoziemców Partners w Łowiczu
Projekt: Centrum Integracji Cudzoziemców Partners w Łowiczu
Nr projektu: FELD.07.07-IP.01-0076/24
Lider: AVSI Polska
Partner: Partners Sp. z o.o.
Okres realizacji: 01.10.2024 – 31.03.2026
Wartość projektu: 1 818 384,00 zł
Finansowanie UE: 1 545 626,40 zł
Finansowanie z budżetu państwa: 171 957,60 zł
Wkład własny: 100 800,00 zł
Kontakt:
Centrum Integracji Cudzoziemców Partners
99-400 Łowicz, ul. Iłowska 1/3
Tel.: +48 22 310 99 07
e-mail: ciclowicz@partnerspol.plInformacje o projekcie:
Projekt ma na celu zwiększenie integracji społeczno-zawodowej obywateli państw trzecich przebywających na terenie powiatu łowickiego.
Grupa docelowa projektu to cudzoziemcy: samotni rodzice z dziećmi oraz rodziny, którzy przybyli do Polski z powodu działań wojennych w Ukrainie oraz pozostali cudzoziemcy spoza UE (np. obywatele Filipin, Nepalu, Indii) przybywający w celu poszukiwania pracy.
Planowana liczba uczestników projektu to 400 osób, w tym 320 kobiet; 360 dorosłych i 40 dzieci.
Przewidziane w projekcie działania to:
– uruchomienie stałego punktu informacyjnego Centrum Integracji Cudzoziemców w obiekcie Partners w Łowiczu przy ul. Iłowskiej 1/3, w którym przez 5 dni w tygodniu doradcy międzykulturowi będą do dyspozycji beneficjentów, udzielając im – w ich języku – informacji potrzebnych do odnalezienia się w nowych realiach; w punkcie prowadzone będą dyżury tłumacza, prawnika, psychologa, doradcy zawodowego, psychologa dziecięcego, logopedy,
– indywidualne spotkania beneficjentów z doradcą zawodowym, który opracuje im Indywidualny Plan Działania w zakresie nabywania umiejętności i dalszej ścieżki zawodowej,
– warsztaty adaptacyjne z zakresu prawa pracy i aktywnych form poszukiwania pracy,
– kurs dla osób rozważających założenie własnej działalności gospodarczej,
– kursy języka polskiego na poziomie A1- B1 w grupach max 10-osobowych,
– program wydarzeń o charakterze rekreacyjno-integracyjnym: comiesięczne spotkania i wymiana doświadczeń, koncert piosenek z różnych stron świata,
– program wspierający integrację dzieci i młodzieży cudzoziemców z polskimi rówieśnikami: spotkania integracyjne „Poznajmy się przez zabawę”, wyjazdy grupowe do ciekawych miejsc, zajęcia wyrównawcze z różnych przedmiotów szkolnych,
– konferencja dla przedstawicieli organizacji i firm z powiatu w celu wymiany doświadczeń związanych z zatrudnianiem cudzoziemców,
– całodzienna opieka w klubiku dla 20 dzieci w wieku 2-6 lat wraz z wyżywieniem,
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Ster na cel
Projekt: Ster na cel
(projekt zakończony)
Program wsparcia szkoleniowo-doradczego dla przedsiębiorców, którzy ponownie rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej.
Projekt nr UDA-POWR.02.21.00-00-NS16/19 jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.21 Poprawa zarządzania, rozwoju kapitału ludzkiego oraz wsparcie procesów innowacyjnych w przedsiębiorstwach.
Cele projektu
Celem głównym projektu jest zwiększenie zdolności adaptacyjnych co najmniej 270 przedsiębiorców ponownie podejmujących działalność gospodarczą do końca 2022 r.
Cele szczegółowe: dokonanie analizy przyczyn poniesionych wcześniej przez uczestników niepowodzeń biznesowych i wyciągnięcie z nich wniosków dla nowych przedsięwzięć oraz uzupełnienie stwierdzonych braków kompetencji i umiejętności potrzebnych przedsiębiorcom w aktualnej działalności.
Planowane efekty
Udział w projekcie pozwoli uczestnikom na dokonanie analizy przyczyn niepowodzenia we wcześniej prowadzonej działalności gospodarczej, rozpoznanie braków kompetencji i ich
uzupełnienie w szkoleniach i doradztwie. Zwiększy to szanse na odniesienie sukcesu w nowej działalności, co potencjalnie polepszy sytuację społeczną i ekonomiczną uczestników i ich otoczenia: rodzin, pracowników, kontrahentów.
Realizacja projektu przyniesie trwały efekt w zakresie zmiany postrzegania przedsiębiorców drugiej szansy, którzy dzięki wyciągnięciu wniosków z wcześniejszych doświadczeń i profesjonalnemu wsparciu szkoleniowo-doradczemu będą przykładami historii sukcesu i przełamią ciążący na nich stygmat niepowodzenia.
Rozpropagowanie takich pozytywnych przykładów zachęci inne osoby w podobnej sytuacji do ponownych, lepiej przygotowanych prób w biznesie.
Wartość projektu
Wartość projektu to 4 450 730,00 zł, w tym wkład funduszy europejskich wynosi 4 450 730,00 zł.
Dla kogo
Projekt jest skierowany do Przedsiębiorców spełniających następujące warunki:
- są mikro-, małym lub średnim przedsiębiorcą, ponownie rozpoczynającym działalność gospodarczą, którzy w ciągu 24 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej, a następnie w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu ponownie podjęli działalność gospodarczą w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub jako wspólnicy spółki prawa handlowego,
- spełniają warunki umożliwiające otrzymanie przez nich pomocy de minimis lub pomocy publicznej.
Uczestnikami projektu mogą być przedsiębiorcy spełniający ww.warunki lub ich pracownicy. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów w związku z udziałem w projekcie (nie jest wymagany wkład własny).
Formy wsparcia dla uczestników: szkolenia i doradztwo poszkoleniowe.
Okres realizacji
01-01-2020 – 31-12-2022
Obszar
Cała Polska
Partnerzy
AVSI Polska (lider) www.avsipolska.org
LOS Lublin (partner) www.los.lublin.pl
2REVIVE Ożywienie przedsiębiorczości drugiej szansy
Projekt: 2REVIVE Ożywienie przedsiębiorczości drugiej szansy
(projekt zakończony)
Cele ogólne
Wspieranie rozwoju przedsiębiorców drugiej szansy, wzmocnienie ich wiary w siebie, samoświadomości i skuteczności, poprzez relację opartą na wskazywaniu drogi i mentoringu, prowadzącą do pomyślnego wznowienia działalności gospodarczej.
Cele szczegółowe
- Zachęcanie osób do wyciągania wniosków z dotychczasowych doświadczeń poprzez zapewnienie im odpowiednich narzędzi ułatwiających zrozumienie przyczyn niepowodzenia, ich potencjału i postaw jako przedsiębiorców;
- Wspieranie byłych przedsiębiorców w rozwijaniu ich umiejętności i motywacji do przedsiębiorczości – praktyczny przewodnik zawierający szczegółowe informacje na temat przepisów prawa i zasobów edukacyjnych dla “drugiej szansy”, instrukcje i listy kontrolne, które pomogą im w odbudowie przedsiębiorstwa;
- Dostarczenie przedsiębiorcom odnoszącym sukcesy, właścicielom MŚP, trenerom, szkoleniowcom i mentorom planu mentorskiego i wytycznych o tym, jak krok po kroku skutecznie przekazywać swoją wiedzę podopiecznym;
- Zacieśnianie współpracy i tworzenie sieci kontaktów między przedsiębiorcami, przedsiębiorstwami, instytucjami szkoleniowymi i edukacyjnymi.
Grupy docelowe
- Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność po raz drugi
- Przedsiębiorcy odnoszący sukcesy oraz właściciele MŚP
- Instytucje kształcenia ustawicznego i szkolenia zawodowego, w tym instruktorzy doskonalenia zawodowego, nauczyciele i mentorzy, ośrodki, niezależne osoby oferujące usługi w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego.
Budżet: 264.547 EUR
Finansujący: FRSE, Erasmus+, KA2 Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk Komisji Europejskiej
Konsorcjum Projektu: 7 partnerów z Polski, Bułgarii, Włoch, Niderlandów, Chorwacji i Malty, koordynatorem było AVSI Polska.
Okres realizacji: 01.2018-12.2019.
JobAssist – Better Employment Competences through Individualized e-training
Projekt: JobAssist – Better Employment Competences through Individualized e-training
(projekt zakończony)
Głównym celem projektu jest dostarczenie zintegrowanego narzędzia szkoleniowego dla wsparcia bezrobotnych, w kontekście globalnego kryzysu gospodarczego (w szczególności bezrobotnych którzy mają mniej niż 25 lat, lub więcej niż 45 lat):
- opracowanie innowacyjnych narzędzi treningowych służących zwiększeniu motywacji i samoświadomości;
- stworzenie systemu motywacyjnego do zdobywania kompetencji wymaganych na rynku pracy;
- podniesienie kwalifikacji zawodowych;
- wspieranie zatrudnienia osób szukających pracy.
JobAssist, jako narzędzie ułatwiające przeniesienie umiejętności i kwalifikacji do nowych miejsc pracy, pomaga zmniejszyć lukę między indywidualnymi umiejętnościami a kompetencjami potrzebnymi na rynku pracy i przyczynia się do podniesienia spójności między kształceniem ustawicznym a zatrudnieniem.
Beneficjenci: bezrobotni
Partnerzy: organizacje z różnych krajów europejskich: Niemcy, Hiszpania, Bułgaria, Włochy i Islandia
Okres realizacji: 01.2014-12.2015
Youth Career Initiative
Projekt: Youth Career Initiative
(projekt zakończony)
Youth Career Initiative (YCI) to sześciomiesięczny program edukacyjny, który młodych ludzi w trudnej sytuacji życiowej uczy podejmowania świadomych wyborów zawodowych i wyposaża w umiejętności, ułatwiające znalezienie pracy. Jest narzędziem do zwalczania lub zapobiegania takim problemom, jak bezrobocie wśród młodzieży, wykluczenie społeczne, ubóstwo i wyzysk młodzieży.
YCI jest możliwy dzięki wyjątkowej współpracy międzynarodowej branży hotelarskiej: Four Seasons, InterContinental, Hyatt, Marriott, Orient Express i Starwood.
Do programu kwalifikowani są kandydaci w wieku 18-25 lat, którzy ukończyli co najmniej gimnazjum, mogą zaangażować się w pełnym wymiarze czasu i są zagrożeni wykluczeniem społecznym. Każdy program zawiera ponad 750 godzin szkoleniowych, łączących zajęcia teoretyczne i praktyczne, w tym mentoring w życiu i w pracy. Monitoring absolwentów YCI pokazuje, że 47 procent z nich znajduje zatrudnienie w branży hotelarskiej, 26 procent zatrudnia się w innych branżach lub pracuje na własny rachunek, a 12 procent kontynuuje edukację. Zdobycie przez absolwentów przyzwoitego, legalnego zatrudnienia, rzecz jasna nie pozostaje bez wpływu na poziom życia ich rodzin, a jednocześnie wskazuje ścieżkę rozwoju ich przyjaciołom i kolegom szkolnym: inspiruje do ukończenia edukacji i udziału w programie.
Budżet: 200 000 EUR
Beneficjenci: młode osoby poszukujące pracy
Miejsce: Województwo Mazowieckie
Okres realizacji: 2016-2017
Wzmacniamy nasze zdolności
Projekt: Wzmacniamy nasze zdolności
(projekt zakończony)
Zakres: Program specjalistycznych działań wyrównujących szanse edukacyjne 79 uczniów z dwóch szkół na obszarach wiejskich w Gminie Halinów, poprzez zajęcia wspomagające, dydaktyczno-wyrównawcze i specjalistyczną terapię.
W ramach programu uczniowie zostali objęci różnego rodzaju terapiami i zajęciami, które mają na celu wspieranie rozwoju, wzmacnianie motywacji do nauki, wyrównanie szans edukacyjnych, zmniejszenie deficytów utrudniających uczenie się i funkcjonowanie w sytuacjach społecznych, rozwijanie zainteresowań i zdolności, kształcenie umiejętności społecznych, a także uwrażliwienie na problemy rówieśników.
Budżet: 500.000 zł
Finansujący: MJWPU, POKL Działanie 9.2.1
Partnerzy: Gmina Halinów, Szkoła Podstawowa w Cisiu i Szkoła Podstawowa w Brzezinach
Okres realizacji: 2013-2014
Na swoim w biznesie
Projekt: Na swoim w biznesie
(projekt zakończony)
Zakres: Doradztwo, szkolenia i wsparcie finansowe dla 48 osób który chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą
Budżet: 2.146.729 PLN
Finansujący: MJWPU, POKL Działanie 6.2
Miejsce: Województwo Mazowieckie
Okres realizacji: 2011-2013
Uwolnić potencjał
Projekt: Uwolnić potencjał
(projekt zakończony)
Zakres: Program specjalistycznych działań wyrównujących szanse edukacyjne uczniów trzech szkół z oddziałami integracyjnymi na Pradze Południe
Budżet: 2.500.000 zł
Finansujący: MJWPU, POKL Działanie 9.2.1
Partner: Urząd Miasta Stołecznego Warszawa – Urząd Dzielnicy Praga Południe
Okres realizacji: 2011-2013
Profesjonalni i skuteczni
Projekt: Profesjonalni i skuteczni
(projekt zakończony)
Zakres: doradztwo i szkolenia dla pracowników MSP z Mazowsza
Budżet: 497.000 PLN
Finansujący: MJWPU, POKL Działanie 8.1.1
Miejsce: Województwo Mazowieckie
Okres realizacji: 2011-2013
Pociąg do wiedzy
Projekt: Pociąg do wiedzy
(projekt zakończony)
Zakres: Kompleksowy program podnoszenia kwalifikacji pracowników firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) z województwa mazowieckiego
Budżet: 640.000 zł
Finansujący: MJWPU, POKL Działanie 8.1.1
Miejsce: Województwo Mazowieckie
Okres realizacji: 2011-2012
Rozwój kompetencji pracowników i menadżerów firmy INDESIT Company
Projekt: Rozwój kompetencji pracowników i menadżerów firmy INDESIT Company
(projekt zakończony)
Zakres: Szkolenia specjalistyczne dla pracowników firmy INDESIT w fabrykach w Łodzi i Radomsku
Budżet: 750.000 zł
Finansujący: WUP w Łodzi, POKL Działanie 8.1.1
Miejsce: Województwo Łódzkie
Partner: Indesit Company Poland
Okres realizacji: 2011-2012
Mama na drodze ku zatrudnieniu
Projekt: Mama na drodze ku zatrudnieniu
(projekt zakończony)
Zakres: Doradztwo psychologiczne i zawodowe, warsztaty, szkolenia ogólne i specjalistyczne dla bezrobotnych matek
Budżet: 647.000 PLN
Finansujący: MJWPU, POKL Działanie 7.2.1.
Beneficjenci: bezrobotne matki
Miejsce: Województwo Mazowieckie
Okres realizacji: 2008-2009
Pracownia pracy
Projekt: Pracownia pracy
(projekt zakończony)
Zakres: Wzmocnienie kompetencji i infrastruktury instytucji rynku pracy Wschodniego Mazowsza
Budżet: 2.500.000PLN
Finansujący: MPiPS, SPO RZL Działanie 1.1.
Miejsce: Województwo Mazowieckie
Partner: CORE sp. z o.o.
Okres realizacji: 2007-2008
Turystyka jako źródło zatrudnienia
Projekt: Turystyka jako źródło zatrudnienia
(projekt zakończony)
Zakres: szkolenia zawodowe dla rolników z województwa podkarpackiego
Budżet: 642 000 zł
Finansujący: ZPORR Działanie 2.3
Miejsce: Województwo podkarpackie
Partner: Regionalna Izba Gospodarcza w Sanoku
Okres realizacji: 2007-2008
TOP 50: talenty odkryte po 50
Projekt: TOP 50: talenty odkryte po 50
(projekt zakończony)
Zakres: doradztwo, szkolenia i wsparcie finansowe dla kobiet „po 50” które chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą
Budżet: 216,000 EUR
Finansujący: Phare 2003 – over 50
Miejsce: Łódź
Partner: Fundacja Gajusz
Okres realizacji: 2007
Pracując dla Europy
Projekt: Pracując dla Europy
(projekt zakończony)
Zakres: Szkolenia specjalistyczne z zakresu projektów europejskich
Budżet: 85.600 EUR
Finansujący: UE, Program Phare 2003
Miejsce: Kraków
Partner: Stowarzyszenie „Labor”
Okres realizacji: 2005
Reporting and managing projects for NGOs
Project: Reporting and managing projects for NGOs
(projekt zakończony)
Zakres: Szkolenia dla NGO
Budżet: 116.000 zł
Finansujący: MPS, Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Miejsce: Kraków
Partner: YMKA
Okres realizacji: 2005
Razem² – Razem do kwadratu
Projekt: Razem² – Razem do kwadratu
(projekt zakończony)
Zakres: Integracja wychowanków Specjalnego Ośrodka Wychowawczego z Łbisk, dzieci z upośledzeniem umysłowym z lokalną społecznością
Budżet: 112.000 PLN
Finansujący: MPS, Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO)
Miejsce: Piaseczno
Partner: Powiat Piaseczno + Centrum Łbiska
Okres realizacji: 2005
Własny kąt – opieka dla matki i jej dziecka
Projekt: Własny kąt – opieka dla matki i jej dziecka
(projekt zakończony)
Zakres: Utworzenie i funkcjonowanie domu dla kobiet zakażonych HIV samotnie wychowujących dzieci, wsparcie pracowników socjalnych, terapia i szkolenia zawodowe
Budżet: 200.970 EUR
Finansujący: UE, Program Phare ACCESS
Beneficjenci: kobiety żyjące z wirusem HIV oraz ich dzieci, pracownicy socjalni
Okres realizacji: 2002-2003
Centrum Terapeutyczne dla osób zakażonych HIV i chorych na AIDS oraz dla ich rodzin
Projekt: Centrum Terapeutyczne dla osób zakażonych HIV i chorych na AIDS oraz dla ich rodzin
(projekt zakończony)
Zakres: Szkolenia i wsparcie materialne dla rodzin, szkolenia wolontariuszy, lekarzy, dziennikarzy i właścicieli firm, opracowanie i publikacja poradnika dla rodzin i chorych na AIDS
Budżet: 158.600 EUR
Finansujący: UE, Program Phare LIEN
Beneficjenci: rodziny, wolontariusze, lekarze, dziennikarze, właściciele firm
Okres realizacji: 2001-2002
ECHO 1 i ECHO 2
Projekt: ECHO 1 i ECHO 2
(projekt zakończony)
Zakres: zakup i dystrybucja materiałów budowlanych, wyposażenia oraz materiałów budowlanych do celów odbudowy szkoły podstawowej, przedszkola oraz wodociągów (Krosno Odrzańskie, Januszkowice)
Budżet: 916.000 EUR
Finansujący: UE (Program ECHO)
Beneficjenci: osoby prywatne z obszarów zniszczonych powodzią
Okres realizacji: 1997-1998
Toskania dla Małopolski
Projekt: Toskania dla Małopolski
(projekt zakończony)
Zakres: zakup i dystrybucja materiałów, wyposażenia oraz materiałów budowlanych do odbudowy szkód popowodziowych, wsparcie dla ludności lokalnej (województwo małopolskie)
Budżet: 40.000 EUR
Finansujący: Region Toskanii
Beneficjenci: rodziny, osoby prywatne z obszarów zniszczonych powodzią
Okres realizacji: 1997
Centrum Informacji o AIDS
Project: Centrum Informacji o AIDS
(projekt zakończony)
Zakres: Utworzenie i funkcjonowanie Centrum Informacji i Dokumentacji o AIDS, szkolenia dla wykładowców i pracowników socjalnych, wsparcie materialne i finansowe dla osób chorych na AIDS
Budżet: 200.000 EUR
Finansujący: UE, Program Phare LIEN
Beneficjenci: pracownicy socjalni, władze lokalne, chorzy na AIDS
Okres realizacji: 1995-1997