Carlo Paolicelli

Wiceprezes AVSI Polska

Curriculum

Curriculum

Jest prawnikiem specjalizującym się w prawie publicznym. Stopień naukowy „dottore in giurisprudenza” uzyskał w 1999 roku na Uniwersytecie im. Aldo Moro w Bari. Uczęszczał również na studium w Utriusque Iure przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim i w seminarium doktorskim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jego głównym obszarem zainteresowań są innowacje społeczne i rozwój terytorialny. We Włoszech zdobył doświadczenie zawodowe w sektorze publicznym i pełnił funkcję stałego przedstawiciela pracowników przy Powiatowej Dyrekcji Pracy w Rzymie.

W Polsce od 2005 roku prowadził działalność prawniczą jako stały mediator sądowy przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie w sprawach z zakresu prawa pracy, gospodarczego i administracyjnego. Przez dziesięć lat, począwszy od 2011 roku, zasiadał w organach samorządu terytorialnego, najpierw jako przewodniczący organu wykonawczego gminnej jednostki pomocniczej, radny miejski, a następnie zastępca wójta gminy. Od 2021 roku pełnił funkcje kierownicze w jednostkach budżetowych szczebla rządowego, gdzie zdobył znaczące doświadczenie w budowaniu ekosystemu innowacji.

Jest autorem ważnych raportów rządowych, w tym „Budowa jednolitej marki 'Polska Gościnność’ jako kontynuacja i implementacja Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i Polskiej Marki Turystycznej” dla Polskiej Organizacji Turystycznej w 2021 roku oraz „Znaczenie standaryzacji w Przemyśle 4.0” dla Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości w 2022 roku. Jest współzałożycielem Komitetu Technicznego nr 338 ds. Sztucznej Inteligencji przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym.

W wolnym czasie pasjonuje się historią i literaturą włoską. Jest współautorem dwóch monografii poświęconych antropologii i etnografii chrześcijańskiej: „Per Crucem Ad Lucem” wydanej przez Edizioni Leone w 1995 roku, poświęconej tradycjom Wielkiego Tygodnia we Włoszech, oraz „Una sosta per Gerusalemme” wydanej przez Edizioni Nuova Mezzina w 2008 roku.